Daugiau nei 50 naujų projektų prisidės prie sveikesnės visuomenės kūrimo Lietuvoje
Pradėti įgyvendinti daugiau nei 50 sveikatos prevencijos, edukacijos ir mokslinių tyrimų projektų, kurie prisidės prie Lietuvos gyventojų sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos įpročių formavimo. Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamos iniciatyvos, laimėjusios viešą projektų atranką, jau trečius metus bus vykdomos visoje Lietuvoje ir tęsis iki pat kitų metų vidurio.
Ypatingas dėmesys 2019-2020 m. skiriamas socialiai jautrioms socialinėms grupėms, kurios patiria sunkumų dėl savo ar artimųjų negalios, šeimoje augina raidos sutrikimų turinčius vaikus, gyvena su sunkios ligos diagnoze ir pan. Dalis iniciatyvų sieks palengvinti šių visuomenės grupių kasdienybę, ugdyti brandesnį visuomenės požiūrį, kad jos nebūtų stigmatizuojamos.
Nuo inovatyvių produktų iki mokslinių tyrimų
Projektus įgyvendina fondo finansavimą gavusios nevyriausybinės organizacijos, akademinės ir mokslo įstaigos, nacionalinės ir regioninės žiniasklaidos priemonės. Projektų sričių bei temų įvairovė – labai plati: nuo savižudybių prevencijos bei emocinės paramos iki sveikos mitybos skatinimo ir žalingų priklausomybių mažinimo.
„Šiemet įgyvendinami projektai – labai įvairūs savo temomis ir pobūdžiu. Tarp jų galima rasti tiek solidžių mokslinių tyrimų, galinčių prisidėti prie svarbių sveikatos ir socialinių problemų sprendimo, tiek inovatyvių skaitmeninių projektų. Pavyzdžiui, asociacija „Neišnešiotukas“ kuria edukacinę platformą internete neišnešiotų naujagimių tėvams, o Vilniaus universitetas atliks savižudybių prevencijos veiksmingumo tyrimą šalies savivaldybėse. Tai tik keletas iš daugybės prasmingų iniciatyvų pavyzdžių“, – pasakoja Šarūnas Narbutas, VVSSF tarybos pirmininkas.
Informaciją apie VVSSF finansuojamus projektus nuo šiol galima rasti interneto svetainėje rinkisgyvenima.lt. Čia taip pat pateikiama fondo finansuojamos nacionalinės visuomenės informavimo kampanijos „Rinkis gyvenimą“ medžiaga: straipsniai, vaizdo įrašai, naudingos nuorodos sveikatos, sveikos gyvensenos bei kitomis susijusiomis temomis. Su „Rinkis gyvenimą“ kampanija ir kitais fondo remiamais projektais susijusias naujienas galima sekti ir socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“.
Skatins sveikus pasirinkimus
Su fondo parama taip pat įgyvendinama tęstinė socialinė informavimo kampanija „Rinkis gyvenimą“ Lietuvos žiniasklaidoje ir viešosiose erdvėse. Jos metu įvairiuose žiniasklaidos kanaluose bus skelbiama informacija, skatinanti sveikesnius pasirinkimus įvairiose srityse – nuo mitybos iki žalingų įpročių atsisakymo, psichinės sveikatos, sveikos gyvensenos. Įvairios kampanijos veiklos bus tęsiamos iki 2020 m. vidurio.
Prie kampanijos „Rinkis gyvenimą“ prisijungs nacionalinė ir regioninė spauda, didžiausi interneto naujienų portalai, televizija ir radijas, taip pat ji bus vykdoma lauko reklamos stenduose.
„Nors raštingumas sveikatos srityje Lietuvoje sparčiai auga, tačiau informacijos įvairiais klausimais vis dar trūksta, išlieka daug su sveikata susijusių mitų ir tabu. Kampanijos „Rinkis gyvenimą“ tikslas – suvienyti nacionalinę bei regioninę žiniasklaidą ir su jų pagalba skatinti žmones daugiau sužinoti apie sveikus pasirinkimus, jų svarbą, atviriau kalbėtis tokiomis temomis kaip psichinė sveikata, depresija, domėtis sveika gyvensena“, – sako Š. Narbutas.
Kampanijos metu spaudoje ir internete bus publikuojami straipsnių ciklai įvairiomis su sveika gyvensena susijusiomis temomis. Televizijos, radijo, lauko reklamos kanaluose bus skelbiama socialinė reklama, skatinanti gyventi sveikiau.
Apie VVSSF
Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms. Fondas finansuoja projektus sveikatos prevencijos, mokslinių tyrimų ir socialinės reklamos srityse. VVSSF administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija.
Daugiau informacijos:
Interneto svetainėje – rinkisgyvenima.lt
Facebook puslapyje – facebook.com/rinkisgyvenima
Instagram paskyroje – instagram.com/rinkisgyvenima