fbpx

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras: Elgsenos keitimo iniciatyvos Kėdainių rajono vaikams ir jaunimui

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. – 2019 m. 12mėn. nuo pasirašymo datos.

Projekto santrauka

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Elgsenos keitimo iniciatyvos Kėdainių rajonų vaikams ir jaunimui“, siekiant per motyvaciją ir savivertę didinti sveikesnį Kėdainių miesto ir rajono didesnės rizikos vaikų ir jaunuolių ik 29 metų gyvenimo būdą. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Projekto tikslinės grupės: didesnės rizikos vaikai ir jaunimas iki 29 metų, bei šeimos ir vienišos mamos iki 29 metų auginančios vaikus pedagogai, socialiniai darbuotojai, visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

Projekto partneriais pasirinkti Kėdainių rajono Dotnuvos pagrindinė mokykla, kurioje Kėdainių r. sav. administracijos socialinė paramos skyriaus 2018 m. duomenimis 52 proc. lankančių mokyklą vaikų gauna valstybės dotuojamą nemokamą maitinimą (savivaldybė mokyklų vidurkis — 20 proc.) ir VŠI „Laiptai į viltį“, kuri suburia didesnės rizikos vaikus ir jaunuolius iš Kėdainių miesto ir rajono. Svarbu kad pagalba atskirtyje esantiems vaikams būtų suteikta, jų neišskiriant iš aplinkos, todėl tikslinė grupė yra ne tik patys vaikai ar jaunimas bet ir jų draugai, artimieji, pedagogai.

Aplinkos keitimas yra ilgalaikis procesas. Siekiant gerinti didesnės rizikos vaikų ir jaunuolių fizinę ir psichinę sveikatą, keičiant iš šeimos ir aplinkos perimtus elgesio įpročius, kompleksiškai turi būti stiprinamas jų socialinis ir psichologinis atsparumas, ugdomas gebėjimas suprasti ir valdyti savo emocijas, agresiją, neviltį.

Projektas įgyvendinamas siekiant didinti vaikų ir jaunuolių socialinį ir psichologinį atsparumą per sąmoningą judesį. Tam yra numatyti šeši užsiėmimai. Vieno užsiėmimo trukmė 4 ak.val. Grupės dydis — iki 25 asm. Iš viso mokymuose dalyvaus 6 grupės: 1 grupė – 1-2 klasės; 2 grupė -3-4 klasės; 3 grupė -5-6 klasės; 4 grupė -7-8 klasės; 5 grupė -9-10 klasės; 6 grupė — mišri. „Savęs pažinimas per judesį“, Savęs pažinimas per kūrybą“, „Iššūkių įveikimas“, „Pyktis, agresija, užsispyrimas ir įveika“, „Empatija sau ir kitam“, „Vieninga bendruomenė ir komanda“. Projektas skatins vaikų ir jaunimo sveiką gyvenseną, kūno kultūrą ir aktyvų laisvalaikį kaip bendrosios kultūros dali per kasdienes rytines mankštas, judesio pratimus, integruotus į užsiėmimus, komandinius/judriuosius žaidimus (krepšinio, futbolo, tinklinio varžybos), taisyklingo bėgimo ir ėjimo treniruotės. Projekto metu bus skatinamas vaikų komandinės veiklos formavimas, iškyla į nuotykių ir pramogų parką, trijų dienų stovyklos „Pažink save“.

Nuo pat projekto pradžios bus atliekamas poveikio tyrimas: visi projekte dalyvaujantys vaikai ir jaunimas bus apklausti pradžioje i pabaigoje. Vaikams ir jaunimui viso projekto metu bus suteikta daugiau nei 250 valandų kokybiškos pagalbos ir aktyvių elgsenos formavimo mokymų