fbpx

Labdaros ir paramos fondas „Dienvidis“: Drąsa būti

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2017 m. lapkričio mėn. 27 d. – 2017 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

Projekto dalyviai: Labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ lankytojai; Klaipėdos raj. Kretingalės pagrindinės mokyklos mokiniai; Klaipėdos raj. Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos mokiniai.
Projekto „Drąsa būti“ metu bus taikomos svarbiausios ir rezultatyviausios veiklos priemonės, siekiant pokyčių vaikų gyvenime:
1. Organizuojamos tikslinės vaikų grupės (nuo 7 iki 12 metų (imtinai)), kurių tėvai yra priklausomi nuo alkoholio, taikant programą „Linas – pagalba vaikams“. Programos darbo tikslas yra sukurti vaikams ypatingą vietą susitikimams, kur jie turėtų galimybę pasidalinti savo išgyvenimais ir chaosu vykstančiu jų vidiniame pasaulyje. Siektina sumažinti vaikų patiriamus neadekvačius atsakomybės ir kaltės jausmus, kuriuos jie išgyvena dėl savo tėvų priklausomybės nuo alkoholio. Organizuojamos grupės metu vaikai padės vieni kitiems suteikdami stiprybės
išsikalbėti ir atrasti, kad jie nėra vieniši. Vaikai patys dalyvauja priimant grupės taisykles, tačiau grupėje numatomos dvi privalomos taisyklės – tylos pažadas ir kiekvieno teisė atsisakyti kalbėti.
2. Organizuojami tiksliniai paaugliams (nuo 14 iki 16 metų (imtinai)) grupiniai užsiėmimai, kurių tėvai yra priklausomi nuo alkoholio, lavinant emocinį intelektą, naudojant Limbinio mokymo(si)TM metodiką. Programa padės atstatyti pažeistą asmens savivertę ir savigarbą, leis plėtoti socialinius bei emocinius įgūdžius, gerins mokymosi rezultatus, stiprins emocinę sveikatą bei teigiamą elgesį. Emocinio intelekto ugdymas svarbus ne tik kokybiškai individo būčiai dabartyje, bet tai ir ateities sėkmės bei laimės sąlyga. Kuo anksčiau žmogus bus mokomas emocinio raštingumo, tuo geresnių rezultatų profesiniame bei asmeniniame gyvenime jis pasieks.
3. Teikiama mobili psichologinė pagalba projekto dalyviams, kurie dalyvauja „Linas – pagalba vaikams“ ir grupiniuose emocinio intelekto lavinimo užsiėmimuose, naudojant Limbinio mokymo(si)TM metodiką.
4. Organizuojama 2018 metų vasaros stovykla vaikams, kurie dalyvavo „Linas – pagalba vaikams“ programoje.