fbpx

Lietuvos kurčiųjų draugija: Sveikos mitybos įpročių puoselėjimas kurčiųjų bendruomenėje

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019-06-24 – 2019-12-20.

Projekto tikslas

Formuoti ir stiprinti klausos negalią turinčių asmenų sveikos mitybos įpročius, vykdant konsultavimą, mokymą, informacijos teikimą ir įgūdžių formavimą.

Tikslinės grupės

Asmenys su klausos negalia, įskaitant 4 kurčiųjų ugdymo centrų mokinius ir 5 kurčiųjų reabilitacijos centrų lankytojus didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Numatomos vykdyti veiklos

Projekto metu vyks:
• susitikimai ir mokymai vaikams ir suaugusiems apie sveiką mitybą;
• praktinės sveiko maisto ruošimo valandėlės vaikams ir suaugusiems;
• individualios konsultacijos su kūno masės analizavimu, mitybos įpročių įsivertinimu;
• sveikatingumo stovykla, kurioje bus kalbama ir praktiškai bandoma, kas yra sveika mityba ir sveika gyvensena, kas yra emocinis valgymas ir intuityvus valgymas, kokie yra sveiki svorio reguliavimo būdai ir pan.;
• rengiami informaciniai filmukai (apie sveikos mitybos mitus, klausimai-specialistų atsakymai, sveikos mitybos terminų aiškinamieji video gestų kalba), prevenciniai filmukai (trumpai apie sveiką-nesveiką maistą, ligas ir mitybos sutrikimus).

Projekto įgyvendinimo rezultatų vertinimas (kaip numatoma vertinti įvykdytų veiklų efektyvumą)

Susitikimų ir mokymų dalyviai turės galimybę įsivertinti savo mitybos įpročius veiklų pradžioje ir pabaigoje, tokiu būdu palyginant ir aptariant mitybos pokyčius, veiklų efektyvumą ir įpročių įtvirtinimą bei įgytas žinias ir patirtis projekto metu. Taip pat visų veiklų metu kiekvieno susitikimo pabaigoje bus atliekama dalyvių apklausa apie veiklos naudingumą, pagal tai koreguojant ir pritaikant tolimesnes veiklas.