fbpx

Lietuvos moterų draugija: Renkuosi pats

Norint sumažinti alkoholio vartojimą ir stiprinti žmonių sveikatą turėtume tai pradėti daryti nuo vaikų ugdymo. Projekto tikslas per įgyvendinamas projekto veiklas – kurti teigiamas vaikų-jaunuolių nuostatas ir požiūrį į sveiką gyvenimo būdą (be narkotikų, tabako ir alkoholio); praplėsti vaikų suvokimą apie įdomias veiklas, kurios gali būti alternatyvos alkoholiui, rūkymui; gilinti mąstymą, kad vaikai galėtų įvertinti kas yra gerai, o kas – blogai; išsiugdytų sprendimų priėmimo įgūdžius, stiprintų savivertę, būtų savimi pasitikintys, stiprinant jų psichinę sveikatą ir didinant jų atsparumą neigiamiems gyvenimo reiškiniams dar prieš susiduriant su jais. Bus išugdytos vertybės, tokios kaip sveikata, šeima, meilė, pagarba, mokymasis, draugystė, bendradarbiavimas ir t.t., psichologinis atsparumas, psichologinė branda.

Išmanioji programėlė “Renkuosi pats” papildys ir pastiprins mokyklose diegiamą socialinių emocinių kompetencijų ugdymą. Projektas įtrauks jaunuolius (11-18 m.) į 6 mėnesių trukmės ugdymo procesą, naudojant šiuolaikines technologijas – internetinę ir mobilią aplikaciją, kas jaunimui šiuo metu yra aktualu ir patrauklu. Kadangi jaunuoliai sunkiai išlaiko savo dėmesį ilgesnį laiką, telefonu per mobiliąją aplikaciją arba kompiuteriu per internetinę aplikaciją vaikai keturis kartus į savaitę gaus trumpas, įdomias socialines ir emocines kompetencijas ugdančias užduotis ar iššūkius. Užduotys, kurios ugdys vertybes, psichologinį atsparumą bei neigiamas nuostatas į alkoholį, bus paruoštos psichologų, kurie pritaikys jas pagal jaunuolių amžiaus grupes, kad kiekvienam jos būtų įveikiamos.

Projektas įtrauks ne tik vaikus, bet ir mokytojus, darys įtaką ne tik individualioms nuostatoms, požiūriui į pasikeitimus, bet skatins komandiškumą, bendradrabiavimą, gerins klasės mikroklimatą.