fbpx

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras: Išmok jaustis gerai

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. lapkričio 12 d.– 2019 m. spalio 11 d.

Projekto santrauka

Siekiant suteikti mokytojams ir ugdymo įstaigų vadovams specifinių žinių apie pedagogų sveikatą, būdus ir metodus ja rūpintis bei padėti mokykloms susikurti jų darbuotojams palankią atmosferą, ugdyti jų sveikos gyvensenos įgūdžius, LVJC 2018-2019 metais įgyvendins projektą „Išmok jaustis gerai”. 40 ugdymo įstaigų turės galimybę ženkliai pagerinti mikroklimatą, pasirūpinti savo darbuotojų fizine ir emocine savijauta, susikurti prielaidas tolesniam nuosekliam darbuotojų sveikatos gerinimui.
Projekto metu bus organizuojamos pedagogams skirtos psichinės ir fizinės sveikatos gerinimo bei streso prevencijos veiklos: konferencija mokyklų administracijai, paskaitos, mokymai, seminarai, dirbtuvės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje, kuriuose 400 pedagogų sužinos apie naujausias tendencijas kovojant su stresu, išbandys ir išmoks būdų, kaip suvaldyti stresą darbo vietoje, susipažins su patraukliomis fizinio aktyvumo veiklomis, bus motyvuojami rūpintis savo psichine ir fizine savijauta. Kitoje projekto dalyje bus organizuoti 20 nesmurtinės komunikacijos ir komandos formavimo mokymų, padėsiančių mažinti stresą mokykloje, leisiančių gerinti vidinę komunikaciją ir sukurti palankų mikroklimatą.
Siekiant paskatinti mokyklas aktyviai taikyti įgytas žinias, organizuoti praktines veiklas, bus organizuotas Nacionalinis sveikatinimo akcijų festivalis, įtraukiantis į projektą visą mokyklos bendruomenę.
Projektas baigsis Nacionaliniu mokytojų žygiu Neries regioniniame parke, kuriame dalyvauti bus pakviesti visi Lietuvos pedagogai. Mažiausiai 1000 pedagogų galės sukaupti jėgas, susipažinti su skirtingomis terapijos, atsipalaidavimo bei aktyviomis laisvalaikio leidimo formomis ir dar kartą atkreipti dėmesį į būtinybę puoselėti sveikatą, kaip būtiną sąlygą produktyviam ir kūrybiškam darbui bei gyvenimui.