fbpx

Šeimos ir saviugdos centras „Bendrakeleiviai“: Skyrybų krizę išgyvenančioms šeimoms: jūs rūpite

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018.09.01 — 2019. 08.31.

Projekto santrauka

Projekto santrauka – Projekto įgyvendinimo laikotarpiu skyrybų krizę išgyvenantiems suaugusiems, vaikams bei kitiems šios patirties paliestiems asmenims bus teikiama specializuota kompleksinė psichologinė, sielovadinė ir teisinė pagalba:
– Vykdomos išėjimo iš skyrybų krizės programos, atviros palaikymo grupės suaugusiems. Tikslas — psichologinė pagalba skyrybų krizėje.
– Vykdomos programos suaugusiems, patyrusiems tėvų skyrybas. Tikslas — padėti atpažinti trauminės patirties tėvų šeimoje pasekmes, ydingus santykių modelius, dažnai darančius neigiamą jtaką asmens gyvenime.
– Organizuojamos vaikų dienos stovyklos, vedamos psichologų lydimos grupės skyrybų vaikams (tėvų skyrybų metu ar iškart po jų). Tikslas — amortizuoti tėvų skyrybų sukeliamos traumos padarinius vaikams, padėti adaptuotis jiems naujoje šeimos situacijoje.
– Rengiami seminarai besiskiriantiems tėvams bei jų artimiesiems. Tikslas — suteikti būtiną informaciją apie tai, kaip geriausiu būdu prie naujos situacijos padėti adaptuotis vaikams, kad šie patirtų įmanomai mažesnę psichologinę ir emocinę žalą.
– Saviugdos ir kūrybinės programos suaugusiems. Tikslas — padėti krizėje esantiems žmonėms surasti savyje naujus išgyvenimo resursus, atstatyti asmens savivertę ir orumą, padėti atstatyti pažeistus socialinius ryšius, darbingumą ir kt. – Rengiami seminarai mokyklų pedagogams, socialiniams darbuotojams. Tikslas — padėti atpažinti krizės simptomus vaikų, išgyvenančių psichologinius ir emocinius sunkumus dėl tėvų skyrybų, elgesyje ir suteikti jiems reikiamą pirminę pagalbą
– Rengiami Body Control Pilates pratimų mokymai. Jie siūlomi kaip integrali išėjimo iš skyrybų krizės programų dalis. Kaip ir bet kurios kitos krizės metu, asmens įgūdis ne tik savo psichine, bet ir fizine sveikata regimai susilpnėja ar visai išnyksta. Body Control Pilates užsiėmimai padeda jų dalyviams pasirūpinti savimi kompleksiškai.
– Kvalifikacijos kėlimo mokymai, patirties perdavimo seminarai, vebinarai, profesinės supervizijos krizinių grupių specialistams.
Taip pat bus vykdoma aktyvi veikla viešojoje erdvėje (radijo ir televizijos laidos, spauda, internetiniai portalai, socialinis tinklas Facebook) siekiant aktualizuoti ir spręsti skyrybų problemą visuomenėje.