UAB „Lietuvos ryto“ televizija: Televizijos laidų ciklas „Gyvenimo sparnai“/ „Prisikėlimas“
Projekto trukmė – 9 mėnesiai. Projekto viešinimui bus naudojamos visos reklamos priemonės: televizija, internetas, spauda, radijas, lauko reklama. Šiomis reklamos priemonėmis pasieksime visas amžiaus grupes. Visos laidos bus talpinamos videoportale lrytas.tv ir jame liks
neribotą laiką.
Projektą „Gyvenimo sparnai“ sudarys trys dalys:
Pirmoji dalis – įvadinė laida, kurią ves Daiva Žeimytė. Laidos tikslas – suprasti ir paviešinti problemos mąstą Lietuvoje, skatinti žmones nelikti abejingais ir imtis veiksmų, sužinojus apie smurto, alkoholizmo, savižudybių atvejus artimoje aplinkoje. Bus suteikiama informacija, kaip
reaguoti ir kur kreiptis, susidūrus su šiomis problemomis. Laida vyks studijoje, gyva diskusijos forma. Diskusijoje dalyvaus psichologai, vaikų teisių apsaugos specialistai, krizių centrų, atsakingų institucijų atstovai, visuomenėje gerai žinomi žmonės, susidūrę su smurtu ar priklausomybėmis bei būsimų laidų vedėjai.
Antroji dalis – pagrindinės laidos. Laidų vedėjai : Ignas Bakėjus (My Hero! bendruomenės įkūrėjas, profesionalus treneris, sveikos gyvensenos propaguotojas) ir Mindaugas Vidugiris (Profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas).
Labiausiai paveikus formatas yra susijęs su tiesioginiais, gyvais pavyzdžiais iš realaus gyvenimo, todėl laidoje bus dirbama su žmonėmis kenčiančiais nuo fizinio ar psichologinio smurto, patiriančiais depresiją, turinčiais priklausomybę.
Bus atrinkti 6 žmonės (ar šeimos), kuriems reikalinga profesionali pagalba, kiekvienoje laidoje bus pristatoma atskiro žmogaus istorija. Ignas ir Mindaugas taps laidos herojų mentoriais.
Vedėjai išsakys savo motyvacines kalbas ir pasiūlys dalyviui sprendimą – laikytis jų sudarytos programos ir iš pagrindų pakeisti gyvenimą. Dalyvis turi, savo laisva valia, sutikti dalyvauti programoje. Jo istorija bus filmuojama mažiausiai mėnesį, per kurį, mentorių ir įvairių specialistų pagalba įvyks (arba neįvyks) žmogaus transformacija, esminis pokytis gyvenime. Žmonės bus atrenkami labai atsargiai, išanalizavus visas įmanomas rizikos formas, pasitelkus į pagalbą psichologus, kurie patvirtintų, kad dalyvavimas laidoje šiems žmonėms nepakenktų, o padėtų.
Visą mėnesį projekto dalyvis susitiks su įvairiais specialistais, vyks nuolatinė komunikacija
ir diskusija.
Trečia dalis – interviu su dalyviais po transformacijos. Laidos herojus kalbins režisierius Linas Ryškus. Šios laidos bus filmuojamos praėjus dviem mėnesiams po projekto. Bus kalbinami projekto herojai ir rodoma, kaip sekėsi laikytis vedėjų ir kitų specialistų nustatytų taisyklių, suformuotų naujų tikslų.