fbpx

UAB „Santarvės laikraštis“: Būk atsakingas!

Projekto tikslas

1. Keisti visuomenės narių nuostatas, kurios klaidingos rizikingos ir kenkia mūsų šalies piliečių sveikatai, į medicinos mokslu pagrįstas žinias.
2. Pasitelkiant pavyzdžius, parodyti suaugusio žmogaus atsakomybės už jo šeimos narius: kūdikius, vaikus, paauglius – svarbą.
3. Suteikti skaitytojams naudingos informacijos, atskleidžiančios kodėl aptariama problema yra aktuali ir ką reikėtų daryti, kad mūsų gyvensena, aplinka būtų sveikesnė, o sprendimai – orientuot į saugią augančios kartos ateitį.

Tikslinės grupės

Įvairaus amžiaus regioninių ir vietinių laikraščių skaitytojai, jų interneto svetainių ir socialinių tinklų paskyrų lankytojai; asmenys, kurie susiduria psichikos sveikatos problemomis, nemotyvuotu, klaidingu požiūriu į įvairius kūdikių ir vaikų auginimo aspektus; taip pat jų šeimos, artimieji; asmenys, kurie domisi sveikos gyvensenos principais; jaunimas, kurio požiūris į sveikatą dar tik formuojamas.

Numatomos vykdyti veiklos

Socialinės kampanijos projektą planuojama įgyvendinti 40 šalies periodinių leidinių – regioninių ir vietos laikraščių, leidžiamų Akmenės, Alytaus, Anykščių, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Mažeikių, Molėtų, Palangos, Plungės, Prienų, Radviliškio, Rietavo, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilkaviškio, Zarasų savivaldybėse ir susibūrusių į konsorciumą, o taip pat 39 konsorciumo dalyvių interneto svetainėse bei socialinių tinklų paskyrose.
Siekiant projekto tikslų parengiamas ir konsorciumo dalyvių paskelbiamas 14 straipsnių ciklas septyniomis projekto „Būk atsakingas!“ temomis: suaugusiųjų veiksmai, lemiantys kūdikių ir vaikų sveikatą (žindymo skatinimas; vakcinacijos skatinimas); teisingo požiūrio į vaikų mitybą ir judėjimą formavimas, siekiant išvengti vaikų bei jaunuolių nutukimo; ankstyvųjų burnos higienos įgūdžių formavimas, jų svarba asmens sveikatai; priklausomybės nuo vaistų rizika ir pavojai; neatsakingo antibiotikų vartojimo pasekmės; alkoholio poveikis jaunam ir dar augančiam organizmui, jo vartojimo grėsmės, valstybės požiūris į problemą. Temas stengiamasi atskleisti: a) remiantis asmenų, susidūrusių su konkrečiomis asmeninėmis ar šeimos artimųjų sveikatos problemomis, liudijimais (stengiamasi orientuotis į žinomus žmones, sėkmingus pavyzdžius); b) pateikiant glaustos ir konkrečios informacijos (statistikos, tyrimų rezultatų, specialistų prognozių, nuorodų, kur kreiptis pagalbos), parodančios visuomenės sveikatos konkrečios problemos mastą, o taip pat – ekspertų vertinimų bei patarimų.

Projekto įgyvendinimo rezultatų vertinimas (kaip numatoma vertinti įvykdytų veiklų efektyvumą)

Siekiant įvertinti projektinių veiklų veiksmingumą, skaičiuojamas išleistų laikraščių egzempliorių su projektiniais straipsniais kiekis, jis dauginamas iš 5 (tiek vidutiniškai žmonių perskaito vieną laikraščio numerį), o taip pat lankytojų, interneto svetainėse pasirinkusių projektinius straipsnius, kiekis. Šių dviejų skaičių suma parodys projekto metu vykstančią informacijos sklaidą, jos pasiekiamumą.