fbpx

UAB „Santarvės laikraštis“: Gyvenimo kokybė — mūsų pačių rankose

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. spalio 15 d. — 2018 m. gruodžio 31 d.

Projekto santrauka

Projekto aktualumas. Tarp prioritetinių Europos sveikatos politikos strategijos „Sveikata 2020″ krypčių — visuomenės sveikatos gebėjimų stiprinimas; siekis kurti atsparias bendruomenes ir palankią aplinką. Taigi, asmens sveikatos gerinimas —- ne tik institucinė, bet ir visuomeninė, bendruomeninė problema. Realizuojant strategijos nuostatas, gali prisidėti visuomenės informavimo priemonės, suteikiančios galimybę institucijoms įvardyti problemą, pristatyti jos sprendimo būdus, o bendruomenėms, piliečiams atskleisti savas patirtis — tiek. teigiamas, skatinanči.as sekti pavyzdžiu, tiek. neigiam.as — įspėjančias apie galimus pavojus, preventyvias. Tai, kad šalies gyventojų požiūris j. sveiką gyvenseną dar nėra tinkamas, liudija statistika: 2016 m. dėl alkoholio vartojimo Lietuvoje mirė 670 žmonių, neblaivių asmenų sukeltuose eismo įvykiuose žuvo ar buvo sužeista daugiau nei 800, apie 7 600 vaikų augo girtaujančiose šeimose; savižudybių rodiklis mūsų šalyje yra beveik 3 kartus didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis; gyventojų mirties priežastys rikiuojasi tokia eile: širdies ir kraujagyslių ligos, onkologinės ligos, savižudybės.

Socialinės reklamos projekto „Gyvenimo kokybė — mūsų pačių rankose“ tikslai — prisidėti prie visuomenės nuostatų, susijusių su sveikos gyvensenos skatinimu (sveiko gyvenimo būdo pasirinkimu, žalingų įpročių atsisakymu) ir visuomenės psichikos sveikatos gerinimu (savižudybių, smurto prieš vaikus, artimoje aplinkoje, alkoholizmo, narkomanijos prevencija); padėti žmonėms suvokti, kad privalu pačiam rūpintis savo gyvenimo kokybe.

Projekto įgyvendinimas. Komunikacinę kampaniją planuojama įgyvendinti 30-yje šalies regioninių ir vietos laikraščių, leidžiamų Akmenės, Anykščių, Birštono, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Molėtų, Palangos, Plungės ir Rietavo, Prienų, Rokiškio, Skuodo, Tauragės, Telšių, Ukmergės, Utenos, Vilkaviškio, Varėnos, Zarasų savivaldybėse bei susibūrusių j konsorciumą.

Siekiant projekto tikslų, parengiamas ir regioninėje, vietinėje spaudoje, laikraščių interneto svetainėse publikuojamas straipsnių ciklas. Kiekviename jų analizuojama atskira tema arba problema (sveiko gyvenimo būdo formavimo ir naudos žmogaus sveikatai; alkoholio, tabako gaminių, kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikis; piktnaudžiavimo vaistais pasekmės sveikatai; stresas ir ankstyvosios depresijos; savižudybių; smurto prieš vaikus ir artimoje aplinkoje ištakos; specialistų pagalba rizikos grupėms, kt.).

Temas stengiamasi atskleisti: a) remiantis asmenų, susidūrusių su konkrečiomis problemomis, liudijimais bei pavyzdžiais, kurie jrodo, kad ir su rimtu iššūkiu, pavojumi sveikatai, gyvenimo kokybei žmogus gali susidoroti, išgyventi, atsitiesti; b) pateikiant jvairių sričių specialistų patarimų; c) apie gyvenimo būdo ir gyvenimo kokybės permainas kalbantis su žinomais žmonėmis.

Projekto tikslinės grupės. Įvairaus amžiaus regioninių ir vietinių laikraščių skaitytojai, interneto svetainių lankytojai; asmenys, kurie susiduria, su priklausomybėmis, psichikos sveikatos problemomis, jų šeimos, artimieji, asmenys, kurie domisi sveikos gyvensenos principais; jaunimas, kurio požiūris j sveiką gyvenseną ir asmens sveikatos kokybę dar tik formuojamas.