fbpx

VšĮ „Fitonika“: Psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir priklausomybių prevencija profesinio mokymo įstaigų mokiniams

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019.08. 01 – 2020.08.01.

Projekto santrauka

Projekto tikslas – supažindinti su realiomis tabako, alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo sveikatos ir socialinėmis pasekmėmis, jas vartojantiems padėti atsisakyti, informuoti apie teisinę atsakomybę; stiprinati jaunimo savivertę ir psichosocialinį atsparumą, formuoti sveiko gyvenimo būdo nuostatas ir įgūdžius.
Tikslinė grupė: 16 – 20 metų amžiaus profesinių mokyklų jaunuoliai.
Projekto dalyviai: Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Vilniaus statybinkių rengimo centras: Fabijoniškių ir Viršuliškių mokymo skyriai.
Veiklos efektyvumui užtikrinti projekte taikomos kompleksinio pobūdžio priemonės:
1. Prevenciniai-informaciniai mokymo ciklai jaunuoliams, kuriuos sudaro 5 užsiėmimai psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos ir teisinės atsakomybės tema. Ankstyvosios intervencijos mokymai nereguliariai vartojančiam ar eksperimentuojančiam jaunimui psichoaktyviomis medžiagomis, pagalba jų atsisakyti.

2. Veikla skirta mokinių tėvams, šeimos nariams ir profesinių mokyklų pedagogams. Siekiama, kad tėvai, pedagogai ir jaunimas gautų iš kompetentingų specialistų profesionalių žinių ir konsultacijų. Tuo tikslu vedami tėvams, pedagogams susitikimai, konsultacijos su specialistais vykdančiais prevencinę ir intrevencinę veiklą.

3. Jaunimui sudaroma galimybė stiprinti sveikos gyvensenos naudingų įpročių formavimą, užsiimti alternatyviomis veiklomis, skatinama įvairinti laisvalaikio praleidimą, plėsti akiratį, akcentuoti kad gyvenimas be kvaišalų – vertybė. Organizuojamos socialkultūrinės veiklos: renginys Gegužės 31 diena-Pasaulio diena be tabako“, literatūros kūrinių priklausomybės tema nagrinėjimas, pažintinė-informacinė išvyka į priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenę „Pilnų namų bendruomenė“, skatinama savanorystė.
II. Vykdoma sveikatos ambasadorių kompanija prieš psichoaktyvių medžiagų vartojimą „Būk savimi be kvaišalų“.
Organizuojami mokymai, suteikiamos žinios ir gebėjimai kompanijos „Būk savimi be kvaišalų“ sveikatos lyderiams vesti prevencinius užsiėmimus savo bendraamžiams psichoaktyvių medžiagų vartojimo temomis savo ir kitose ugdymo įstaigose. Rengiamos dvi konferencijos, projekto pradžioje ir pabaigoje – veiklos apžvalgai ir įvertinimui.