fbpx

VšĮ „Blaivios pramogos“: Moksleiviai sako VAROM!

VšĮ „Blaivios pramogos“ nuo 2012 metų organizuoja vakarėlius be svaigalų „VAROM! party“ visoje Lietuvoje, nuo 2013 – ųjų kasmet rengia išskirtinį blaivų vasaros festivalį „VAROM! summer fest“. Įstaigos vizija – tapti didžiausiu energingai bei sveikai besilinksminančio jaunimo judėjimu Baltijos šalyse, rengiančiu populiariausius renginius ir projektus ne tik pramogauti, bet ir save tobulinti siekiantiems žmonėms.

Projektu „Moksleiviai sako VAROM!“ siekiama stiprinti visuomenės sveikatą alkoholio vartojimo prevencijos srityje, ugdant vaikų socialines ir emocines kompetencijas neformalių diskusijų ir blaivių vakarėlių metu dešimtyje savivaldybių, pasižyminčių aukščiausiu mirtingumu, susijusiu su alkoholio vartojimu. Projekto tiksline grupe pasirinkti 15-17 metų vaikai.
Įgyvendinant projektą, paaugliai į šį procesą įtraukiami jiems patrauklia vakarėlių forma. Organizuojami įvadiniai susitikimai su 9-11 klasių moksleiviais pasirinktose rajonų mokyklose, kurių metu vaikams bus pristatomi blaivūs „VAROM! party“ vakarėliai, vasaros festivalis be svaigalų bei šių renginių metu vykstantys užsiėmimai. Susitikimų metu projekto vadovas Simonas Dailidė dalinasi su vaikais ir savo asmenine patirtimi, kaip žalingų įpročių atsisakymas pakeitė jo požiūrį, paskatino aktyviau domėtis sveikuolišku gyvenimo būdu, įtakojo dabartinę profesinę veiklą.
Moksleiviams bus pasiūlyta suformuoti darbo grupę ir mokykloje, padedant VŠĮ “Blaivios pramogos” komandai, suorganizuoti blaivų vakarėlį. Vakarėliams mokyklose įvykus, projekto vykdymo komanda kartu su lektoriumi – psichologu dar kartą vyks į mokyklas ir kvies moksleivius, mokytojus susiburti neformaliai diskusijai ir pasidalinti įspūdžiais apie tokį alternatyvų pasilinksminimo būdą, atvirai padiskutuoti apie alkoholio vartojimą paauglių tarpe.
Socialiniame tinkle bus balsuojama už labiausiai patikusius vakarėlius mokyklose. Konkursą laimėjusios mokyklos moksleiviai, dalyvavę projekte, gaus kvietimus į blaivų vasaros festivalį „VAROM! summer fest‘18“.
Daugiau www.varomparty.lt ir https://facebook.com/varomparty/