fbpx

VšĮ „Fitonika“: Jaunimo rūkymo prevencija

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018.11. 15 —2019.10.29.

Projekto santrauka

Projekto tikslas — ugdyti asmenį, motyvuota sveikai gyventi, nepradėti rūkyti suteikiant žinių tabako ir jo gaminių vartojimo prevencijos tema, rūkantiems padėti atsisakyti; stiprinant vaikų savivertę ir psichosocialinio atsparumo įgūdžius, formuoti sveiko gyvenimo būdo nuostatas ir įgūdžius.

Tiksline grupė: 7-18 metų socialiai remtini vaikai ir jaunimas.

Projekto dalyviai: Vilniaus Vaikų ir jaunimo policijos klubo dienos centras ir Grigiškių vaikų dienos centro filialas. Vilniaus atviras jaunimo centras „Bazė“; Juodšilių sen. bendruomenės socialinių paslaugų jaunimo laisvalaikio centras, ir Šalčininkų r. Šv. Jurgio parapijos Caritas vaikų dienos centras.

Veiklos efektyvumui užtikrinti projekte taikomos kompleksinio pobūdžio priemonės:
I. a) prevencinė-informacinė veikla su vaikams ir jaunimui: 7-10 m. 11-14 m. ir 15-18 metų grupėms 10 užsiėmimų 1 kartą per savaitę rūkymo prevencijos tema; b) skatinama tėvus kalbėti su vaikais rūkymo žalos temomis, išreikšti savo neigiamą požiūrį ir draudimą vaikams rūkyti, akcentuoti vaikų ir tėvų tarpusavio ryšio svarbą. Tuo tikslu organizuojami užsiėmimai tėvams „Ką reikia žinoti, kad vaikas nepradėtų rūkyti“; c) sudaroma galimybė stiprinti sveikos gyvensenos naudingų įpročių formavimą, užsiimti alternatyviomis veiklomis, skatinti įvairinti laisvalaikio praleidimą, plėsti akiratį, akcentuoti kad gyvenimas be rūkymo — vertybė. Organizuojamos socialkultūrinės veiklos: renginys Gegužės 31 diena-„Pasaulio diena be tabako“, temininių spektaklių lankymas, pažintiniai krašto žygiai, knygų skaitymas, meninė raiška, savanorystė.
II. Jaunųjų lyderių antinikotininės kompanijos įkūrimas „Būk savimi be tabako“. Organizuojami mokymai, suteikiamos žinios ir gebėjimai antinikotininės kompanijos ,Būk savimi be tabako“ jauniesiems sveikatos lyderiams, vesti prevencinius užsiėmimus savo bendraamžiams rūkymo prevencijos temomis savo ir kitose ugdymo įstaigose