fbpx

VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“: Darbuotojų sveikatos stiprinimas mobiliose darbo vietose

Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2018-11-01 – 2019-10-31

Projekto santrauka

Projekte „Darbuotojų sveikatos stiprinimas mobiliose darbo vietose“ siekiama išnagrinėti ir įdiegti sveikatos stiprinimo programas darbo vietose, kurios nėra fiksuotos, o darbuotojai dažnai juda iš vietos į vietą. Jas įvardinome kaip mobilios darbo vietos. Šiose darbo vietose vyrauja dinamika, intensyvumas, sezoniškumas. Kadangi trūksta žinių ir gerosios praktikos apie darbuotojų sveikatinimą mobiliose darbo vietose, šiuo projektu siekiame:
1. Išanalizuoti duomenis apie darbuotojų, dirbančių mobiliose darbo vietose, subjektyviai vertinamą sveikatos būklę, patiriamą stresą, sveikos mitybos ir streso valdymo programų jų darbo vietose poreikį, veiklų įgyvendinimo galimybes bei galimus iššūkius. Surinktus duomenis planuojama publikuoti Lietuvos ir užsienio moksliniuose leidiniuose, taip paskatinant daugiau kreipti dėmesio į šių darbo vietų specifiką.
2. Diegiant sveikatos mitybos ir streso valdymo darbe programas, paskatinti mobiliose darbo vietose dirbančius darbuotojus keisti sveikatai nepalankų elgesį taip stiprinant jų fizinę ir psichologinę gerovę darbe. Atsižvelgiant į analizės gautus duomenis, bus diegiamos dviejų tipų intervencijos: 1) į individualų lygmenį nukreiptos intervencijos (individualios konsultacijos, tikslinės informacijos pateikimas, individualus palaikymas).; 2) bendro pobūdžio intervencijos, skirtos visiems mobiliose darbo vietose dirbantiems darbuotojams (mokymai, vaisių dienos, poilsio valandėlė, vanduo kasdien, draugiški pusryčiai ir pan.).
3. Šviesti Lietuvos darbdavius ir mobiliose darbo vietose dirbančiuosius apie sveikatos stiprinimo darbo vietose galimybes. Projekto metu bus parengtos 2 rekomendacijos – įmonių atstovams ir darbuotojams. Siekiant, kad rekomendacijos darbuotojams būtų plačiau taikomos, bus parengtos trumpametražio filmuko formatu.