fbpx

VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“, LiJOT ir RVPL: #1iš4 programos, skirtos stiprinti jaunimo psichikos sveikatos raštingumą Lietuvoje, sukūrimas ir pilotavimas

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018.11.01 – 2019.10.31.

Projekto santrauka

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 1 iš 4 pasaulio gyventojų kažkuriuo savo gyvenimo laikotarpiu jau yra susidūrę su psichikos sveikatos sutrikimais. Tačiau net 2/3 žmonių nesikreipia pagalbos į psichikos sveikatos specialistus. Socialinė stigma, diskriminacija, neigiamas visuomenės požiūris ir žinių trūkumas atbaido žmones nuo pagalbos ieškojimo. Tarptautinės organizacijos pabrėžia, kad psichikos sveikatos sutrikimų prevencija turi išskirtinę reikšmę jaunuoliams. Jaunimo lyderiams suteikus žinias, kaip atpažinti skirtingus psichikos sveikatos sunkumus ir padėti sau bei aplinkiniams, mažės stigma, formuosis naujos kartos požiūrį į psichikos sveikatą bei bus įtvirtinami tinkami psichikos sveikatos problemų sprendimo įgūdžiai bendruomenėse.
Įgyvendinant šį projektą bus sukurta ir išbandyta unikali psichikos sveikatos raštingumo mokymų programa “#1iš4” apie psichikos sveikatos sutrikimus, jų gydymą, prevenciją, pagalbos būdus ir institucijas, kurios asmenims teikia reikiamą pagalbą. Visa medžiaga bus šiuolaikiškai ir patraukliai pateikta 16-29 m. asmenims. Mokymai įgalins jaunimo lyderius dešimtyje Lietuvos savivaldybių skleisti psichikos sveikatos raštingumo idėjas savo bendruomenėse. Jaunimas bus kviečiamas į mokymus pasitelkus projekto partnerį Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą. Iš viso bus apmokyta 150 jaunimo lyderių, dviejų dienų mokymuose bus naudojami interaktyvus, jaunimą įtraukiantys mokymo metodai.